TOEFL – IELTS – Proficiency Hazırlığı


TOEFL Hazırlık Programı

TOEFL sınavlarına Tepum English öğretmen kadrosu ile hazırlanabilirsiniz.


TOEFL SINAVLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Tepum English, TOEFL sınavına hazırlanmak isteyen kişilere / öğrencilere, onların talep ettiği yerde, uzman TOEFL eğitmenleri ile bire bir (one-to-one) eğitim verir. Bazı durumlarda bire bir eğitim yerine, aynı İngilizce bilgisine sahip olan azami 3 kişiden oluşan mini gruplara da TOEFL eğitimi verilir. TOEFL eğitimlerini, konusunda uzman öğretmenlerimiz verir.

Öğrencilerin, TOEFL eğitimine başlamadan önce, hem Kurumumuzun hazırladığı İngilizce Seviye Belirleme Sınavını almaları, hem de TOEFL “deneme” sınavına girmeleri istenir. Eğer bu sınavların sonuçları hemen TOEFL hazırlık programına başlamak için yeterli değil ise (Intermediate düzey), kısa bir süre Genel İngilizce eğitimi verilir ve daha sonra TOEFL eğitimine başlanır.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) dünyada sınav neticesi olarak en fazla kabul gören sınavdır ve dünya çapında 4300 den fazla sınav merkezi bulunmaktadır.

Yurtdışında herhangi bir akademik eğitim almak isteyenlerin, kısaca üniversitelerde lisans ve lisansüstü eğitim, sertifika programları, üniversite hazırlık sınıfları gibi eğitimlere katılmak isteyenlerin, mutlaka TOEFL sonuçlarını ilgili eğitim kurumlarına bildirmeleri gerekmektedir. Ayrıca, yurtiçinde bazı üniversitelerin hazırlık sınıfını atlamak veya birçok kuruluşta dil tazminatı alabilmek için TOEFL sınav sonuçları, İngilizce yeterlilik olarak kabul edilmektedir. Yurtiçinde/ yurtdışında her kuruluşun veya eğitim kurumunun, o program için talep ettiği TOEFL puanı farklıdır. Ancak, akademik eğitimlerde toplam 120 puan üzerinden minimum 80 – 90 puan gereklidir.

Sınav sonuçları ETS (English Testing Services) tarafından 4-6 hafta sonra adaylara ve bildirilmesini istedikleri üniversite / eğitim kuruluşlarına gönderilmektedir. Ancak, sınav sonuçları sınav tarihinden yaklaşık 10 gün sonra internette yayınlanmaktadır. TOEFL sınav sonuçları iki yıl boyunca geçerlidir.

TOEFL sınavları ile ilgili detaylı bilgi için lütfen www.ets.org sitesinden yararlanın.

IELTS Hazırlık Programı

IELTS SINAVLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER
IELTS sınavlarına Tepum English öğretmenleri ile hazırlanabilirsiniz.

Tepum English Üniversite ( lisans veya lisans üstü) eğitimini yurtdışında yapmak isteyen veya ilgilendiği konuda kısa dönem Sertifika / Diploma eğitimi almak isteyen öğrencileri, IELTS sınavlarına hazırlamaktadır. Bu öğrencilere ilk önce bir İngilizce Seviye Belirleme sınavı verilir ve sonuçlara göre ya hemen IELTS hazırlık programına başlanır veya kısa bir süre Genel İngilizce eğitimi verilip sonra IELTS eğitimine geçilir.

IELTS eğitimleri “bire bir” eğitim olarak veya aynı İngilizce düzeyinde olan en fazla 3 kişilik küçük gruplar için, öğrencilerin istediği yerde verilebilir.

IELTS sınavlarına hazırlık eğitimlerini, konusunda uzman Tepum English öğretmenleri vermektedir.

IELTS (International English Language Testing System), yabancı dil bilgisinde önemli dört dil becerisi olan yazma, dinleme, okuma ve konuşma becerilerini ölçen bir sınavdır. Bu sınava, yurtdışında İngilizce eğitim veren üniversite veya eğitim kurumlarında eğitim almak isteyen kişiler girer. Ayrıca yurtdışında İngilizce iletişim kullanan birçok kuruluşla çalışmak için de IELTS sınav sonucu gerekmektedir.

IELTS, İngiltere başta olmak üzere A.B.D., Kanada, Avustralya ve Avrupa’da eğitim dili İngilizce olan üniversitelerde lisans, yüksek lisans veya sertifika programı yapmak isteyen öğrencilerden istenen, İngilizce yeterlilik belgesi olarak kabul edilen bir sınavdır. Dünyada 6000’den fazla eğitim kuruluşu, fakülteler, kamu ve özel kuruluşları tarafından kabul gören IELTS sınav sonuçları, İngilizce’nin etkin bir şekilde kullanıldığını belgeler. Dünyada, 500’den fazla merkezde IELTS sınavları verilir.

IELTS; British Council, IDP ( IELTS Avustralya) ve University of Cambridge ESOL examinations tarafından müştereken yürütülür.

IELTS sınavları toplam 9 puan üzerinden verilir, ancak, 4 dil becerisi (yazma, okuma, dinleme, konuşma) ayrı ayrı değerlendirilir.

Yurtdışında Lisans eğitimi, Lisans hazırlık, Master / Doktora hazırlık, Master / Doktora eğitimi ve Sertifika / Diploma programları için öğrenciler, en az 5.5 – 7 puan almak zorundadırlar. Ancak, her ülkede İngilizce dilinde eğitim veren üniversite veya kolejlerde, istenen IELTS toplam puanı farklı olabilir.
IELTS sınavları ile detaylı bilgi için :

PROFICIENCY Hazırlık Programı

Proficiency Sınavlarına Tepum English öğretmen kadrosu ile hazırlanabilirsiniz. Üniversitelerde, İngilizce Hazırlık sınıfı sonunda, öğrencilere Proficiency sınavları verilmektedir. Bu sınavlarda başarılı olan öğrenciler, İngilizce dilinde eğitim veren üniversitelerin birinci sınıflarına başlayabilirler.
 
Ayrıca, İngilizce bilgisi olan öğrenciler, hazırlık sınıfına devam etmeden Proficiency Sınavı’na girebilirler. Başarılı oldukları takdirde, Hazırlık sınıfından muaf tutularak, doğrudan birinci sınıfa başlayabilirler.
 
Tepum English, Üniversite Hazırlık Sınıfı öğrencilerini, Proficiency sınavlarına uzman eğitim kadrosu ile hazırlar. Eğitmenlerimiz, öğrencilere, onların istediği yerde, bire bir (one-to-one) eğitim verir. Bazı durumlarda, aynı İngilizce bilgisine sahip azami 3 kişiden oluşan mini gruplara da, Proficiency sınavlarına hazırlık eğitimleri verilir.

Yabancı dil ihtiyaçlarınızı anlatmak ve sorularınızı sormak için, lütfen bizimle hemen iletişime geçin. Size hızlıca dönüş yapabilmemiz için telefon numaranızı bırakmanızı rica ederiz.