Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı


Tepum English 1985 yılında, yurtiçi ve yurtdışı eğitim danışmanlığı vermek üzere kurulmuştur. Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, birbirinden çok farklı alanlarda verdiğimiz danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır.
TEPUM ENGLISH, çocuklara ve gençlere Yaz Okulları ve Kampları, gençlere ve yetişkinlere Dil Okulları, kurumsal çalışan ve yöneticilere İş İngilizcesi, farklı meslek kuruluşlarından kişilere Mesleki İngilizce, TOEFL - IELTS - GMAT - GRE - Cambridge First Certificate (FCE) - Cambridge Advanced Exam (CAE) gibi sınav hazırlık programları veren yurtdışındaki okulların uzun yıllardır Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

Bütün bu okullar, kendi ülkelerinin Eğitim Bakanlıkları ve / veya ilgili eğitim mercileri tarafından onaylı olup, hepsi güvenilir, eğitim kaliteleri yüksek, denenmiş, saygın kurumlardır.

Ayrıca, Fransızca, İspanyolca, Almanca veya İtalyanca dillerinden birini öğrenmek veya ilerletmek için, bu dillerin anadil olarak konuşulduğu ülkelerdeki Yaz ve Dil Okullarımızda eğitim alabilirsiniz.

Yukarıda bahsi geçen programlar için, danışmanlık hizmetimiz ücretsizdir. Bunun anlamı şudur : Yurtdışındaki okulların broşürlerinde veya internette yayınladıkları ücretlerin aynısını, ilgili kişi / şirket / öğrenci veya velisinden talep etmekteyiz.

Danışmanlık Süreci

Yurtdışı Eğitim danışmanlığı süreci, önce ilgili kişinin gereksinimini tespit etmekle başlar. Öğrenci ise, önce öğrenci ve ailesi ile, yetişkin ise kendisiyle tanışılır, ihtiyaç ve istekleri tespit edilir. Yurtdışında eğitime gitmek istediği ülke ve bölge / şehir seçimleri birlikte yapılır. Bunu takiben, almak istediği program üzerinde konuşulur ve alternatifler tartışılır.
Bu tercihler konuşulduktan sonra, kişinin veya öğrencinin ailesinin bu program için ayırabileceği bütçe tespit edilir. Öğrencinin yabancı dil seviyesi göz önünde bulundurulur. Almayı planladığı eğitim için, detaylı araştırma yapılır.
Yetişkinlerin eğitim programlarını belirlerken daha önce hangi konuda eğitim aldığı, hangi sektörde çalıştığı, nasıl bir yabancı dil eğitimine ihtiyacı olduğu tespit edilir.

Tepum English, bütün bu aşamalardan sonra, gerekli çalışmaları yapar. Yurtdışında eğitim alacak kişi için en uygun okulları alternatifleri ile birlikte belirler. Bu seçenekleri, bütçeleri ile birlikte, öğrenci ve / veya ailesi ile paylaşır, hep birlikte karar alınır.

Seçilen okula başvuru yazısı yazılır ve önkayıt yaptırılır. Tüm istenen dokümanlar okula gönderilir. Öğrencinin kabul mektubu gelince, vize ve sigorta işlemleri yaptırılır. İstenirse uçak bileti alınır.

TEPUM ENGLISH, yurtdışında eğitim alacak kişi veya öğrencinin, başvuru aşamasından yurtdışına gidene kadar ve yurtdışında eğitim aldığı süre boyunca, her aşamada yanında olur ve destek vermeye devam eder. Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti, kişi veya öğrencinin yurtdışındaki programı tamamlandığında sona erer.

1985’ten beri, yurtdışında farklı programlarda eğitim almak isteyen öğrencileri ve yetişkinleri, bilinçli, bilgili ve doğru yönlendirmekteyiz ve onları uygun olan en üst kalitedeki eğitim kurumlarına yerleştirmeye devam etmekteyiz.

Öğrencilerimizin mutluluğu, bizim başarımızdır.


Yabancı dil ihtiyaçlarınızı anlatmak ve sorularınızı sormak için, lütfen bizimle hemen iletişime geçin. Size hızlıca dönüş yapabilmemiz için telefon numaranızı bırakmanızı rica ederiz.