Yurtdışı Yaz Okulları ve Kampları


TEPUM ENGLISH, 1985 yılından beri, ülkelerindeki yetkili merciler tarafından onaylanmış, eğitim kaliteleri ile isim yapmış seçkin Yaz Okullarının ve Kamplarının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

Yaz okullarının amacı, dünyanın birçok ülkesinden gelen 7 – 16 yaş arasındaki çocukları ve gençleri kaynaştırmak, değişik kültürleri öğretmek ve çok eğlenceli bir yaz tatili geçirmelerini sağlayarak; İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca ve İtalyanca  yabancı dil bilgisini ve pratiğini geliştirmektir.
Tepum English, yurtdışında Yaz Okulu / Kampına gitmek isteyen öğrencileri ve velilerini doğru bilgilendirir, doğru yönlendirir, onlara en uygun okulları, programları ve aktiviteleri anlatır.

Veli ve öğrencilerle birlikte yaz okuluna, tarihlere, programa, konaklama seçeneğine karar verildikten sonra, öğrencinin okula kaydını yaptırır.

Tepum English, tüm işlemleri eksiksiz yapar; vizeleri, uçak biletlerini, sağlık sigortasını yaptırır. Öğrenciyi gidiş günü havalimanından yolcu eder. Öğrencinin yaz okulunda eğitim gördüğü süre içinde, Tepum English, her türlü desteği devam ettirecektir.

Yaz Okulları / Kampları için verdiğimiz danışmanlık hizmetlerimiz ücretsizdir.

ÖRNEK YAZ OKULU PROGRAMI
 
Yurtdışında bulunan her okul, kendi eğitim ve aktivite programını düzenlemektedir. Okullarda verilen ders saatleri ve sosyal aktiviteler değişkenlik gösterebilmekle beraber, programların genel çerçevesi aşağıdaki gibidir:
 
Gidiş günü : Öğrencilerin Havalimanından okul yetkilileri tarafından karşılanması
     
İlk gün : Seviye belirleme sınavı.
 
Eğitim
:  
Haftada 15-25 saat. Öğrencilerin yabancı dil seviyelerine uygun sınıflarda, konuşma ağırlıklı.
 
Eğitim Kadrosu
: Konusunda uzman öğretmenler.
Eğitim Materyali : Okullar tarafından verilir.
     
 
Sınıf mevcudu
: 10 – 14 kişi
Konaklama :  
Okul kampusünde 2-6 kişilik odalar
Aile yanında 1-2 kişilik odalar
Yemekler : Okulda: Uluslararası mutfak – açık büfe
Ailede: Yerel yemekler
Sosyal Aktiviteler : Drama, müzik, dans, el sanatları, münazaralar, seminerler
Spor Aktiviteleri :  
Uzman öğretmenler eşliğinde, yüzme, tenis, basketbol, voleybol, badminton, squash, kriket, masa tenisi, at binme, rugby, kano, hokey, fitness, vb.
Geziler :  
 
Haftanın belirli günlerinde ve Cumartesileri, okulların otobüsleri ile, öğretmenler gözetiminde okul çevresinde ve civar kasabalar ile büyük şehirlerdeki tarihi ve kültürel yerler, müzeler, eğlence parkları, alışveriş merkezleri, vb.
Akşam eğlenceleri :  
 
Okulda: Disco geceleri, kıyafet balosu, yarışmalar, tiyatro gösterileri, karaoke, “International Nights”, barbekü, vb.
Öğrencinin Gelişimi :  
Okul/Kamp yöneticileri, her öğrencinin Yaz Okulu/Kampı süresince gösterdiği yabancı dil gelişimini, sosyal ve spor aktivitelerindeki katılımını ve arkadaşları ile uyumunu, program sonunda Tepum English’e bildirir.
 
Sertifika : Program sonunda her öğrenciye verilir.
Dönüş günü : Öğrenciler, okul yetkilileri tarafından, havalimanına götürülüp uğurlanır.Yabancı dil ihtiyaçlarınızı anlatmak ve sorularınızı sormak için, lütfen bizimle hemen iletişime geçin. Size hızlıca dönüş yapabilmemiz için telefon numaranızı bırakmanızı rica ederiz.