İngilizce Seviye Tespit Sınavları


Kurumsal İngilizce Seviye Belirleme Sınavları, Tepum English eğitim kadrosu tarafından dünya standartlarında hazırlanır ve katılımcıların İngilizce bilgisini başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar ölçer. Çoktan seçmeli gramer, kelime bilgisi ve syntax sorularının yanı sıra, okuma / anlama, yazma ve konuşma becerilerini de ölçen geniş kapsamlı bir İngilizce sınavıdır.

1. İngilizce Eğitimleri Öncesinde Verilen Seviye Tespit Sınavları :

TEPUM ENGLISH, Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Mesleki İngilizce eğitimleri ve TOEFL, IELTS, PROFICIENCY, YDS, YÖKDİL gibi sınav hazırlık programları öncesinde katılımcılara İngilizce Seviye Belirleme Sınavları düzenlemektedir.

Böylece, kişilerin o sırada mevcut İngilizce bilgileri belirlenir, seviyeleri ve ihtiyaçları doğrultusunda programlar hazırlanır. Tepum English, herhangi bir alanda İngilizce eğitimi verebilmek için, mutlaka önce bu sınavları uygulamaktadır.

2. Kurumların Çalışanları veya İşe Alınacak Adaylar için İngilizce Seviye Tespit Sınavları :

TEPUM ENGLISH İngilizce Seviye Belirleme Sınavları, Şirketlerin mensuplarına, küçük veya büyük gruplar halinde uygulanabilmekte ve çalışanların İngilizce bilgileri, gerçekçi bir değerlendirme ile dünya ölçme / değerlendirme normlarında belirlenmektedir.

Bunun yanı sıra Şirketler, iş başvurusunda bulunan adaylara da, İngilizce bilgilerini ölçmek için bu sınavların verilmesini talep etmektedirler.

Böylece, şirketler hem çalışanlarının hem de işe başvuran adayların İngilizce bilgileri hakkında, tam ve objektif bir görüşe sahip olabilmektedirler.

Ayrıca, Ardıl Çeviri ve Simultane Çeviri Sınavları da uygulayan Tepum English, bu konuda gereksinimi bulunan ve şirketlerine çevirmen arayışında olan kurumlara güvenilir bir hizmet getirmektedir.

Tepum English bu sınavları şirketlerin “kendi merkezlerinde” istenilen sayıdaki çalışanlara ve adaylara uygulamakta, ölçme / değerlendirme yaptıktan sonra, sonuçları yazılı bir raporla şirketlerin Eğitim veya İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne bildirmektedir.

Yılların bilgi birikimi ve tecrübesi ile hazırlanan Tepum English’in İngilizce Seviye Belirleme Sınavları, doğru, gerçekçi ve dünya normlarında “ölçme / değerlendirme” açısından çok güvenilir sınavlardır.

İngilizce Seviye Tespit Sınavları, Online olarak da gerçekleştirilebilmektedir. Online İngilizce Seviye Tespit Sınavları, yüzyüze verilen Seviye Tespit Sınavları gibi, Gramer + Kompozisyon + Sözlü olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır ve yer-zaman farketmeden tüm İngilizce dil becerilerini ölçer. Online İngilizce Seviye Tespit Sınavları İngilizce eğitimlere katılacak kişilere ve Kurum çalışanlarına/iş başvurusu yapan adaylara uygulandığı gibi İngilizce seviyelerini öğrenmek isteyen herkese uygulanabilir.


Yabancı dil ihtiyaçlarınızı anlatmak ve sorularınızı sormak için, lütfen bizimle hemen iletişime geçin. Size hızlıca dönüş yapabilmemiz için telefon numaranızı bırakmanızı rica ederiz.