Yurtdışı Konaklama


Yurtdışında tüm eğitim programlarında konaklama seçenekleri mevcuttur. Bunlar aile yanında konaklama, yurt/kampus/rezidans konaklamaları, otel konaklaması ve kiralık daire gibi alternatifleri içerir.

Aile Yanında Konaklama

Yurtdışında yabancı dil eğitimi, mesleki dil eğitimi, sertifika programları v.b. eğitimleri veren tüm dil okullarının anlaşmalı olarak çalıştıkları aileler bulunmaktadır. Bu aileler bir veya birkaç odalarını çalıştıkları okulların öğrencilerine kiralamak üzere gerekli standart düzenlemeleri yapmışlardır. Ailelerin sunduğu konaklama imkanları, okulların konaklama ile ilgili bölümleri tarafından seçilir ve sık sık kontrol edilir. Aileler öğrencilere tek veya iki kişilik oda, genelde paylaşımlı banyo, anlaşmaya göre sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verirler, bazıları hafta sonu tüm yemekleri de verir. Öğrencilerin çamaşır makinası, ütü gibi araçları kullanmasını sağlarlar. Ancak en önemlisi, ailelerin yurtdışında eğitim alan öğrencilere, eğitimleri konusunda da günlük dili sürekli konuşarak yardımcı olmaları ve onlara güvenli bir aile ortamı sunmalarıdır. Aile seçiminde öğrencilerin istekleri gidecekleri okulun konaklama bölümüne bildirilir ve öğrencimize en uygun aile seçilir. Ancak öğrencimiz herhangi bir nedenle aileden memnun kalmazsa, yeni bir aile organize edilir.

Aileler küçük şehirlerde çalıştıkları okula çok yakın mesafededirler. Ancak Londra, New York gibi metropollerde, ailelerin okula olan mesafesi daha fazladır, veya okula yakın olan ailelerin ücretleri daha yüksektir.

Yabancı bir ülkede, yabancı bir aile yanında kalarak, o ülkenin örf adetlerini, kültürünü yakından öğrenebilir, aileniz ile çeşitli sosyal faaliyetlerde bulunabilir ve en önemlisi hayat boyu sürecek yabancı bir “dost aile” kazanabilirsiniz.

Yurtdışı Kampüs Konaklama

Yurt / Kampus / Rezidans

Bazı dil okullarının kendi yurtları veya rezidansları vardır. Bunlar tek veya çift kişilik oda, genelde paylaşımlı banyo, çamaşır/ütü imkanları sunar. Bir kısmı kahvaltı verir, bir kısmı kafeteryalarında yemek olanağı sağlar, ancak çoğu yemeksiz konaklama şeklindedir.

Bazı dil okulları ise, kendilerine yakın mesafede olan yurtlar ile anlaşmalı çalışırlar ve öğrencileri bu yurt odalarına yerleştirirler.

Yaz okullarında öğrenciler çoğunlukla okulların kampüslerinde, 2-6 kişilik odalarda kalırlar. Böylelikle tüm yemeklerini hep bir arada okulda yerler. Akşam ve hafta sonu aktivitelerine de hep beraber katılırlar.

Otel / Motel

Yetişkinlerin ya da iş adamlarının bazen tercih ettiği konaklama şekli ise otel veya moteldir. Bunlar yine okula yakın olanlar arasından seçilir, ancak maliyeti yüksektir.

Kiralık Daire

Bazı öğrenciler, yurtdışındaki uzun süreli eğitim dönemlerinde, okula yakın, eşyalı kiralık dairede konaklamayı tercih ederler. Bu daireyi bir başka öğrenci ile paylaşabilirler ve maliyeti düşürebilirler. Böylece yemek, çamaşır gibi tüm ihtiyaçlarını da kendi dairelerinde halledebilirler ve daha özgür olabilirler.Yabancı dil ihtiyaçlarınızı anlatmak ve sorularınızı sormak için, lütfen bizimle hemen iletişime geçin. Size hızlıca dönüş yapabilmemiz için telefon numaranızı bırakmanızı rica ederiz.