TOEFL - IELTS hazırlığı
yurtiçi eğitim

Skip Navigation LinksAna Sayfa : Yurtiçi Eğitim : TOEFL - IELTS Hazırlığı
  • TOEFL - IELTS HAZIRLIĞI

TOEFL - IELTS Hazırlığı

TOEFL Hazırlık Programı

TOEFL sınavlarına Tepum English öğretmen kadrosu ile hazırlanabilirsiniz.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) dünyada sınav neticesi olarak en fazla kabul gören sınavdır ve dünya çapında 4300 den fazla sınav merkezi bulunmaktadır.

TOEFL PBT (paper-based test) ve TOEFL CBT (Computer-based Test) sınavlarına ilaveten, 2006 yılından itibaren TOEFL IBT (Internet-based Test) uygulamasına geçilmiştir.

TOEFL IBT’nin özelliği yazma, dinleme, okuma bölümlerine ilaveten konuşma bölümünün getirilmesidir. Böylece TOEFL IBT dört dil becerisini birlikte ölçebilmektedir. Akademik çalışmalarda ve ortamlarda kişilerin iletişim kurma becerisini, konuşma yeteneklerini ve birbiriyle ilişkili tüm dil becerilerini ölçen, çok gelişmiş bir sınavdır.

Yurtdışında herhangi bir akademik eğitim almak isteyenlerin, kısaca üniversitelerde lisans ve lisansüstü eğitim, sertifika programları, üniversite hazırlık sınıfları gibi eğitimlere katılmak isteyenlerin, mutlaka TOEFL sonuçlarını ilgili eğitim kurumlarına bildirilmeleri gerekmektedir. Ayrıca, yurtiçinde bazı üniversitelerin hazırlık sınıfını atlamak veya birçok kuruluşta dil tazminatı alabilmek için TOEFL sınav sonuçları, İngilizce yeterlilik olarak kabul edilmektedir. Yurtiçinde veya yurtdışında her eğitim kurumunun veya kuruluşun, o program için talep ettiği TOEFL puanı farklıdır. Ancak, akademik eğitimlerde toplam 120 puan üzerinden minimum 80 – 90 puan gereklidir.

Sınav sonuçları ETS (English Testing Services) tarafından 5 hafta sonra adaylara ve bildirilmesini istedikleri üniversite / eğitim kuruluşlarına gönderilmektedir. Ancak, sınav sonuçları sınav tarihinden 2 hafta sonra internette yayınlanmaktadır. TOEFL sınav sonuçları iki yıl boyunca geçerlidir.

Tepum English, TOEFL sınavına hazırlanmak isteyen kişilere / öğrencilere, kendi merkezinde veya öğrencilerin belirlediği yerlerde, uzman TOEFL eğitmenleri ile bire bir (one-to-one) eğitim verir. Bazı durumlarda bire bir eğitim yerine, aynı İngilizce bilgisine sahip olan azami 3 kişiden oluşan mini gruplara da TOEFL eğitimi verilir. Eğitimler Tepum English merkezinde verilebileceği gibi, öğrencilerin istediği yerde de düzenlenebilir. TOEFL eğitimlerini konusunda uzman Türk ve yabancı öğretmenlerimiz verir.

Öğrencilerin, TOEFL eğitimine başlamadan önce, hem Kurumumuzun hazırladığı İngilizce Seviye Belirleme Sınavını almaları, hem de TOEFL “deneme” sınavına girmeleri istenir. Eğer bu sınavların sonuçları hemen TOEFL hazırlık programına başlamak için yeterli değil ise, kısa bir süre Genel İngilizce eğitimi verilir ve daha sonra TOEFL eğitimine başlanır.

TOEFL sınavları ile ilgili detaylı bilgi için lütfen www.ets.org sitesinden yararlanın.

IELTS Hazırlık Programı

ILETS sınavlarına Tepum English öğretmenleri ile hazırlanabilirsiniz.

IELTS (International English Language Testing System), yabancı dil bilgisinde önemli dört dil becerisi olan yazma, dinleme, okuma ve konuşma becerilerini ölçen bir sınavdır. Bu sınava, yurtdışında İngilizce eğitim veren üniversite veya eğitim kurumlarında eğitim almak isteyen kişiler girer. Ayrıca yurtdışında İngilizce iletişim kullanan birçok kuruluşla çalışmak için de IELTS sınav sonucu gerekmektedir.

IELTS, İngiltere başta olmak üzere A.B.D., Kanada, Avustralya ve Avrupa’da eğitim dili İngilizce olan üniversitelerde lisans, yüksek lisans veya sertifika programı yapmak isteyen öğrencilerden istenen, İngilizce yeterlilik belgesi olarak kabul edilen bir sınavdır. Dünyada 6000’den fazla eğitim kuruluşu, fakülteler, kamu ve özel kuruluşları tarafından kabul gören IELTS sınav sonuçları, İngilizce’ nin etkin bir şekilde kullanıldığını belgeler. Tüm dünyada 120 ülkede, 500 merkezde 1.000.000 dan fazla kişi, bu sınavı hedeflerine varmak için alırlar.

IELTS, British Council, IDP ( IELTS Avustralya) ve University of Cambridge ESOL examinations tarafından müştereken yürütülür.

IELTS sınavları toplam 9 puan üzerinden verilir, ancak, 4 dil becerisi (yazma, okuma, dinleme, konuşma) ayrı ayrı değerlendirilir.

Yurtdışında Lisans eğitimi, Lisans hazırlık, Master / Doktora hazırlık, Master / Doktora eğitimi ve Sertifika / Diploma programları için öğrenciler, en az 5.5 – 7 puan almak zorundadırlar. Ancak, her ülkede İngilizce dilinde eğitim veren üniversite veya kolejlerde, istenen IELTS toplam puanı farklı olabilir.

Tepum English Üniversite ( lisans veya lisans üstü) eğitimini yurtdışında yapmak isteyen veya ilgilendiği konuda kısa dönem Sertifika / Diploma eğitimi almak isteyen öğrencileri, IELTS sınavlarına hazırlamaktadır. Bu öğrencilere ilk önce bir İngilizce Seviye Belirleme sınavı verilir ve sonuçlara göre ya hemen IELTS hazırlık programına başlanır veya kısa bir süre Genel İngilizce eğitimi verilip sonra IELTS eğitimine geçilir.

IELTS eğitimleri “bire bir” eğitim olarak veya aynı İngilizce düzeyinde olan en fazla 3 kişilik küçük gruplarda, öğrencilerin istediği yerde veya Tepum English merkezinde verilebilir.

IELTS sınavlarına hazırlık eğitimlerini, konusunda uzman Türk ve yabancı öğretmenlerimiz vermektedir.

IELTS sınavları ile detaylı bilgi için :

  • Site: www.ets.org
  • E-Posta1: ielts@britishcouncil.org
  • E-Posta2: ielts@idp.com
  • E-Posta3: ielts@ucles.org.uk
 
   * Sizinle en kısa zamanda iletişime geçebilmemiz için lütfen telefon numaranızı yazınız.