KPDS - ÜDS hazırlığı
yurtiçi eğitim

Skip Navigation LinksAna Sayfa : Yurtiçi Eğitim : KPDS - ÜDS Hazırlığı
  • KPDS - ÜDS HAZIRLIĞI

TOEFL - IELTS Hazırlığı

KPDS Hazırlık Programı

KPDS Sınavlarına Tepum English öğretmenleri ile hazırlanabilirsiniz.

Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavı (KPDS), kamu personelinin yabancı dil tazminatı alabilmesi için, yabancı dil düzeyini ölçen bir sınavdır. Ayrıca, akademisyen adaylarının da bu sınavı almaları gerekir. Bu sınavı ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) hazırlar. Yılda iki kez, Mayıs ve Kasım aylarında verilen bu sınav, Türkiye’de birçok ilde ve K.K.T.C.’de Lefkoşa’da düzenlenir.

KPDS’ye girmek isteyen kamu personeli veya akademisyen adayları, ÖSYM’nin internet sayfasından, bu sınav ile ilgili başvuru ve sınav tarihlerini, başvuru merkezlerini ve diğer tüm bilgileri öğrenebilirler. Ayrıca, her sınav dönemine ait ilgili bilgiyi, KPDS kılavuzundan da edinebilirler.

KPDS İngilizce Sınavında, gramer bilgisi, kelime bilgisi, okuma - anlama ve tercüme becerilerini ölçen 100 soru vardır. Bu sorular çoktan seçmeli test şeklindedir ve sınav 180 dakika sürmektedir. KPDS sınavına giren kişinin, farklı alanlardaki İngilizce bilgisi ölçülür ve ancak iyi bir İngilizce altyapısı olanların başarabileceği bir sınavdır. KPDS’ye girecek adayların Orta-Üstü (Upper-Intermediate) seviyede kelime, gramer ve pratik bilgisi olması gerekir.

Sınav sonuçları, ÖSYM internet sitesinden öğrenilebilir, ayrıca sonuçlar adayların adreslerine de postalanmaktadır. Bu sonuçlara göre başarılı bulunan kamu personeline yabancı dil tazminatı ödenir.

Tepum English, KPDS’ye hazırlanmak isteyen kişilere önce bir İngilizce Seviye Belirleme sınavı verir ve sınav sonuçlarına göre, kişiye özel, KPDS’ye hazırlama programı düzenler. Bu program, bire bir eğitim olarak veya İngilizce düzeyi aynı olan maksimum 3 kişilik küçük gruplarda, sınavı alacak kişilerin belirleyeceği yerde veya Tepum English merkezinde verilir. KPDS hazırlık eğitimleri, konusunda uzman Türk ve yabancı öğretmenlerimiz tarafından verilir.

KPSD ile ilgili detaylı bilgi için: www.osym.gov.tr sitesine bakabilirsiniz.

ÜDS Hazırlık Programı

ÜDS Sınavlarına Tepum English öğretmenleri ile hazırlanabilirsiniz.

ÜDS (Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı), doçent adaylarının girmesi gereken merkezi bir sınavdır. Bu sınava adaylar ayrıca doktora, yüksek lisans veya sanatta yeterlilik için de girerler. ÜDS İngilizce sınavları, gramer, kelime bilgisi, okuma - anlama ve tercüme becerilerini ölçen, çoktan seçmeli bir testtir.

ÜDS’ ye girecek kişiler, başvuru ve sınav tarihleri ile müracaat detaylarını, ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebilirler. Ayrıca, her dönem için o dönemin kılavuzundan da gerekli bilgileri edinebilirler.

ÜDS sınavları, yılda iki kez, Mart ve Aralık aylarında, Ankara’da yapılmaktadır. ÜDS, üç ayrı alanda İngilizce dil bilgisini ölçer: Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri. Bu alanlardan birinden ÜDS’ ye giren doçent adayları 100 üzeriden en az 65, doktora / sanatta yeterlilik adayları ise 100 üzerinden en az 50 puan almalıdırlar. Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebilirler. Ayrıca, sonuçlar adayların adreslerine postalanmaktadır.

Tepum English, ÜDS’ ye hazırlanmak isteyen kişilere önce bir İngilizce Seviye Belirleme Sınavı verir ve sınav sonuçlarına göre, “kişiye özel” bir ÜDS’ ye hazırlık programı düzenler. Eğer sınav sonuçları ÜDS eğitimine hemen başlamak için yeterli değilse, önce kısa süreli bir Genel İngilizce eğitimi verilir ve akabinde ÜDS hazırlık programına başlanır.

ÜDS eğitimleri “bire bir” eğitim veya İngilizce düzeyi aynı olan maksimum 3 kişilik küçük gruplarda, ÜDS’ ye hazırlanan kişilerin belirleyeceği yerde veya Tepum English’ in merkezinde verilmektedir.

ÜDS’ ye hazırlık eğitimleri, konusunda uzman Türk ve yabancı öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir.

ÜDS hakkında ayrıntılı bilgi için şu linkleri kullanabilirsiniz :

 
   * Sizinle en kısa zamanda iletişime geçebilmemiz için lütfen telefon numaranızı yazınız.