iş ingilizcesi
yurtiçi eğitim

Skip Navigation LinksAna Sayfa : Yurtiçi Eğitim : İş İngilizcesi
  • İŞ İNGİLİZCESİ

İş İngilizcesi

Dünyada kullanılan uluslararası ortak dil olan İngilizce’nin bu rolü oynamasında ticaret hayatının önemi büyüktür. İş İngilizcesi, şirketlerin uluslararası bir platformda iletişim kurmalarını sağlamaktadır. Tepum English de bu bilinç ile, Genel İngilizce programlarına ilaveten, İş İngilizcesi (Business English) eğitiminde en yüksek standartlara ulaşmayı hedeflemiştir. Sunduğumuz bu eğitimler, Şirketlerin veya kişilerin kendi merkezlerinde düzenlenmektedir.

İş İngilizcesi, günümüzde iş dünyasında çalışan yöneticiler, yönetici asistanları, pazarlama müdürleri, ithalat-ihracat müdürleri, turizm ve otelcilik sektöründeki yöneticiler vb. gibi orta ve üst düzey profesyoneller için uygundur. Ayrıca, kendi işlerini yöneten iş adamları / hanımları da yurtdışı bağlantılarında Genel İngilizce bilgilerine, iş dünyasının kullandığı dili ve terminolojiyi eklemek isterler ve dolayısı ile İş İngilizcesine ihtiyaç duyarlar.

Tepum English İş İngilizcesi eğitimi almak isteyen kişilere önce bir Genel İngilizce Seviye Belirleme Sınavı verir. Bu sınavda en az Intermediate (Orta) düzeyde Genel İngilizce bilgisine sahip olduğu belirlenen kişiler, İş İngilizcesi eğitimine başlayabilirler.

İş İngilizcesi programında öğretilen konulardan bazıları şöyle sıralanabilir:

  • Toplantılara katılma ve gündemi tartışabilme teknikleri
  • Mesleki terimler
  • İş dünyasına ait deyimler
  • Telefonda konuşma / anlama teknikleri
  • Anlaşma metinleri üzerinde konuşma, açıklama yapma, tartışma ve müzakere becerileri
  • Sunum yapma teknikleri
  • Kalabalık önünde konuşma, sorulan soruları cevaplama

İş İngilizcesi eğitimi, bire bir (one-to-one) veya aynı Genel İngilizce bilgisine sahip, en fazla altı kişilik gruplar için düzenlenir. Eğitime başlamadan önce, eğitim alacak kişilerin hedefledikleri düzey ve bunun için gerekli toplam saat belirlenir. Bu doğrultuda eğitim programının verileceği gün ve saatler planlanır ve eğitime başlanır.

İş İngilizcesi eğitimlerinde ana dili İngilizce olan, konusunda uzman yabancı öğretmenler görevlendirilir.

Tepum English İş İngilizcesi eğitim programına katılan kişilerin aylık devam, başarı ve gelişme raporlarını Şirketlerin Eğitim veya İnsan Kaynakları Müdürlüğüne gönderir.

Tepum English, İş İngilizcesi eğitimi için dünyada kabul görmüş kitap (course book), yan materyal (supplementary material), CD’ler ve gerçek iş dokümanları, raporları v.b. eğitim araçları kullanmaktadır.

 
   * Sizinle en kısa zamanda iletişime geçebilmemiz için lütfen telefon numaranızı yazınız.