yurtdışı eğitim
danışmanlığı

Skip Navigation Links
  • YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Tepum English 1985 yılında yurtiçi ve yurtdışı eğitim danışmanlığı vermek üzere kurulmuştur. yurtdışı eğitim danışmanlığı, birbirinden çok farklı alanlarda verdiğimiz danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır.

Şirketimiz, çocuklara ve gençlere Yaz Okulları ve Kampları, gençlere ve yetişkinlere Dil Okulları, işadamları ve yöneticilere İş İngilizcesi, farklı meslek kuruluşlarından kişilere Mesleki İngilizce, TOEFL - IELTS - GMAT - GRE - Cambridge First Certificate (FCE) - Cambridge Advanced Exam (CAE) gibi yurtdışı eğitim danışmanlığı kapsamında sınav hazırlık programları veren yurtdışındaki okulların yıllardır Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

Bütün bu okullar, kendi ülkelerinin Eğitim Bakanlıkları ve / veya ilgili eğitim mercileri tarafından onaylı olup, hepsi güvenilir, eğitim kaliteleri yüksek, denenmiş, saygın kurumlardır.

Bir çocuğu belki ilk defa ailesinden, evinden, ülkesinden ayırıp, yurtdışında bir yaz okuluna gönderirken, ailesinin endişelerini çok iyi biliriz ve 33 yıldır onların güvenine layık olabilmişizdir.

Ayrıca, bir işadamını / yöneticiyi yurtdışında bir İş İngilizcesi programına gönderirken, o kişinin iş hayatı nedeniyle, “çok kısıtlı vaktinin” önemini biliriz ve ona en uygun programı önerirken, taşıdığımız mesuliyetin farkındayızdır.

Yukarıda bahsi geçen programlar için, danışmanlık ücreti almamaktayız. Bunun anlamı şudur : Yurtdışındaki okulların broşürlerinde veya internette yayınladıkları ücretlerin aynısını, ilgili kişi / şirket / öğrenci veya velisinden /talep etmekteyiz.

Bu hizmetlerden başka, yurtdışında üniversite eğitimi almak, lisans hazırlık, lisans ve yüksek lisans (master / doktora) yapmak isteyen veya yurtdışında sertifika / diploma programına katılmak isteyen öğrencilere de, yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmaktayız.

Üniversite yerleştirme programı veya Pre - College programları için ise, çok makul bir danışmanlık ücreti talep etmekteyiz.

Danışmanlık Süreci

yurtdışı eğitim danışmanlığı süreci, önce ilgili kişinin gereksinimi tespit etmekle başlar. Öğrenci ise, önce öğrenci ve ailesi ile, yetişkin ise kendisiyle tanışılır, ihtiyaç ve istekleri tespit edilir. Yurtdışında eğitime gitmek istediği ülke ve bölge / şehir seçimleri birlikte yapılır. Bunu takiben, almak istediği program üzerinde konuşulur ve alternatifler tartışılır.

Bu tercihler konuşulduktan sonra, kişinin veya öğrencinin ailesinin bu program için ayırabileceği bütçe tespit edilir. Öğrencinin önceki eğitim kurumundan aldığı akademik belgeler, diploma, referans mektupları, niyet yazısı gözden geçirilir. İleride almayı planladığı eğitim için, önceden alması gereken sınavlar için yönlendirilir.

Yetişkinlerin eğitim programlarını belirlerken daha önce hangi konuda eğitim aldığı, hangi sektörde çalıştığı, nasıl bir yabancı dil eğitimine ihtiyacı olduğu tespit edilir.

Tepum English, bütün bu aşamalardan sonra, gerekli çalışmaları ve araştırmaları yapar. Yurtdışında eğitim alacak kişi için en uygun okulları, üniversiteleri ve programları alternatifleri ile birlikte belirler. Bu seçenekleri öğrenci ve / veya ailesi ile paylaşır, hep birlikte karar alınır.

Seçilen okullara veya üniversitelere başvuru yazıları birlikte yazılır ve tüm istenen dokümanlar ile okullara gönderilir. Öğrencinin kabul mektupları gelince son olarak öğrenci ve ailesi ile en çok istenen üniversite / okul ve program seçilir ve kesin kayıt işlemleri birlikte yapılır.

Bütün bu aşamalardan sonra yurtdışındaki okuldan / üniversiteden gelen kayıt kabul formu ile birlikte vize işlemlerine başlanır, istenirse uygun fiyatlı uçak biletleri için organizasyon yapılır.

Yurtdışında eğitim alacak kişi veya öğrencinin, başvuru aşamasından yurtdışına gidene kadar ve yurtdışında eğitim aldığı süre boyunca, her aşamada yanında oluruz ve destek vermeye devam ederiz. Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti, kişi veya öğrencinin yurtdışındaki programını tamamlayınca sona erer.

33 yıldır, yurtdışında farklı programlarda eğitim almak isteyenleri bilinçli, bilgili ve doğru yönlendirmekteyiz ve onları uygun olan en üst kalitedeki eğitim kurumlarına yerleştirmeye devam etmekteyiz.

Öğrencilerimizin mutluluğu, bizim başarımızdır.

 
   * Sizinle en kısa zamanda iletişime geçebilmemiz için lütfen telefon numaranızı yazınız.