toefl - ielts
yurtdışı eğitim

Skip Navigation LinksAna Sayfa : Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı : TOEFL - IELTS - GMAT - GRE
  • TOEFL-IELTS

Yurtdışında eğitim almak istiyorsanız, TOEFL (Test of English as a Foreign Language) sınav neticeniz size eğitiminizin kapılarını açar.

Dünyada, sınav neticesi olarak en fazla kabul gören sınav TOEFL’dır ve dünya çapında 4300’den fazla sınav merkezi bulunmaktadır.

TOEFL-IELTS-GMAT-GRE

TOEFL IBT (Internet-based test) ve TOEFL PBT (paper-based test) sınavları, kişilerin İngilizce okuma, dinleme, konuşma ve yazma seviyelerini ölçer. Her bir alanda ayrı bir puan verir ve toplam puanı belirler. Yurtdışında tüm ülkelerde üniversite eğitimlerinde (Lisans ve Lisansüstü) ve sertifika programlarında TOEFL sınavından belli bir puan istenmektedir. Bu puan bir eğitim kurumundan diğerine göre farklı olabilir ama genelde TOEFL IBT sonucu 85 ve üstü ve TOEFL PBT sonucu 550 ve üstü gerekmektedir.

Sınav sonuçları istediğiniz üniversiteye veya eğitim kuruluşuna ve de size direkt olarak

ETS (English Testing Services) tarafından 5 hafta sonra gönderilmektedir. Ancak, sınav sonuçlarını sınav tarihinden iki hafta sonra internetten öğrenebilirsiniz. TOEFL IBT veya PBT sınav sonuçları 2 yıl boyunca geçerlidir.

Yurtdışı Sınavlar

TOEFL sınavlarına girmeden önce, TOEFL deneme sınavlarına girebilir, böylece İngilizce seviyenizi ve bilgi dağarcığınızı test edebilir ve sınavın tekniğini öğrenebilirsiniz.

TOEFL IBT / PBT sınavına kayıt olmak için TOEFL’ın kendi web sayfasına girebilir, online kayıt yaptırabilir, veya Türkiye’de bulunan belirli TOEFL sınav merkezlerini yine bu web sayfalarından öğrenerek, bu merkezlerde de kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Türkiye temsilcisi olduğumuz üniversite ve dil okullarında TOEFL sınavlarına hazırlık kursları verilmektedir. Bu kurslar İngilizce düzeyinize göre 4 – 12 hafta sürelidir. Bu kurslar, öğrencileri İngilizce eğitiminden ziyade TOEFL test tekniğine hazırlar. Tepum English bu kurslara katılmak isteyenlere ücretsiz danışmanlık hizmeti verir, gitmek istediğiniz ülkeyi, üniversite veya dil okulunu ve uygun programı birlikte seçer ve tüm kayıt işlemlerinizi birlikte yapar.

Ayrıca, Tepum English, TOEFL sınavına girmek isteyen öğrencilere, kendi merkezinde, uzman TOEFL eğitmenleri ile, TOEFL sınavına hazırlık eğitimini bire bir olarak verir.

IELTS Hazırlık Programı

IELTS (International English Language Testing System), yabancı dil bilgisinde önemli dört dil becerisi olan yazma, dinleme, okuma ve konuşma becerilerini ölçen bir sınavdır. Bu sınava, yurtdışında İngilizce eğitim veren üniversite veya eğitim kurumlarında eğitim almak isteyen kişiler girer. Ayrıca yurtdışında İngilizce iletişim kullanan birçok kuruluşla çalışmak için de IELTS sınav sonucu gerekmektedir.

IELTS, İngiltere başta olmak üzere A.B.D., Kanada, Avustralya ve Avrupa’da eğitim dili İngilizce olan üniversitelerde lisans, yüksek lisans veya sertifika programı yapmak isteyen öğrencilerden istenen, İngilizce yeterlilik belgesi olarak kabul edilen bir sınavdır. Dünyada 6000’den fazla eğitim kuruluşu, fakülteler, kamu ve özel kuruluşları tarafından kabul gören IELTS sınav sonuçları, İngilizce’ nin etkin bir şekilde kullanıldığını belgeler. Tüm dünyada 120 ülkede, 500 merkezde 1.000.000 dan fazla kişi, bu sınavı hedeflerine varmak için alırlar.

IELTS, British Council, IDP ( IELTS Avustralya) ve University of Cambridge ESOL examinations tarafından müştereken yürütülür.

IELTS sınavları toplam 9 puan üzerinden verilir, ancak, 4 dil becerisi (yazma, okuma, dinleme, konuşma) ayrı ayrı değerlendirilir.

Yurtdışında Lisans eğitimi, Lisans hazırlık, Master / Doktora hazırlık, Master / Doktora eğitimi ve Sertifika / Diploma programları için öğrenciler, en az 5.5 – 7 puan almak zorundadırlar. Ancak, her ülkede İngilizce dilinde eğitim veren üniversite veya kolejlerde, istenen IELTS toplam puanı farklı olabilir.

Ayrıca, Tepum English IELTS sınavına girmek isteyen öğrencilere, kendi merkezinde, uzman TOEFL eğitmenleri ile, TOEFL sınavına hazırlık eğitimini bire bir olarak verir.

IELTS sınavları ile detaylı bilgi için :

Okul Tabloları

 
   * Sizinle en kısa zamanda iletişime geçebilmemiz için lütfen telefon numaranızı yazınız.