pre-college programları
yurtdışı eğitim

Skip Navigation LinksAna Sayfa : Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı : Pre-College Programları
 • PRE-COLLEGE PROGRAMLARI

Pre College Programları

A.B.D.’de üniversiteler, çeşitli branşlarda lisans eğitiminde verdikleri bazı dersleri, yaz aylarında vermektedirler. Bu programlar genelde 4 – 8 hafta sürmektedir. Pre-College programlarına genelde Lise 9, 10, 11. sınıf öğrencileri katılabilmektedir.

Pre-College programlarının amacı, üniversiteyi A.B.D.’de veya eğitim dili İngilizce olan başka bir ülkede okumak isteyen öğrencileri, üniversite eğitimi ve akademik çalışma hakkında bilgilendirmektir. Öğrenciler, ilerde okumak istedikleri branşta, akademik çalışma fırsatını yakalayabilmekte, o branş hakkında fikir edinebilmekte, farklı bir ülkenin kültürüne ve üniversite yaşantısına adapte olmayı öğrenmektedirler. Lise yaşantılarında görmedikleri bir ders üzerine eğitim almakta, böylece meslek seçimlerine bir yön verebilmektedirler.

Öğrenciler, bu şekilde analitik yazı yazma ve düşünme becerilerini de geliştirebilmekte ve yurtdışındaki lisans eğitimlerine bir zemin hazırlayabilmektedirler. Pre-College programında öğrenciler, eğitim aldıkları üniversitenin akademik ve sosyal / kültürel imkanlarını yakından keşfedebilmekte, bu eğitim fırsatını çok iyi değerlendirebilmektedirler.

Tepum English Pre-College programlarına başvurmak isteyen Lise öğrencilerine, titiz bir danışmanlık hizmeti vermektedir.

Danışmanlık Süreci

Pre-College programına katılmak isteyen öğrenci ve ailesine, bu programlar hakkında detaylı bilgi vermekteyiz. Öğrencinin lisedeki akademik başarısına, ileride okumak istediği branşa, ailenin bütçesine ve öğrencinin gitmek istediği A.B.D.’deki bölgeye göre, araştırma yapıyor ve en uygun birkaç Pre-College programını öneriyoruz.

Bu aşamadan sonra karar verilen üniversitenin Pre-College programına başvuru için gerekli hazırlıkları, öğrenci ve ailesi ile birlikte yapıyoruz.

  Pre-College programlarına başvuru için genelde istenen belgeler şunlardır :

 • Üniversitenin kayıt formunu doldurmak
 • Öğrencinin yazacağı yaklaşık 500 – 600 kelimelik bir “Personal Statement” yazısı (neden o üniversitenin Pre-College programını seçtiğini anlatan bir yazı)
 • Lise not dökümlerinin (Transcripts) İngilizce tercümeleri (noter tasdikli)
 • 2 öğretmeninin yazacağı referans mektubu
 • Bir danışmanının yazacağı referans mektubu
 • Başvuru için kayıt ücreti ($ 75 - $ 100 arası)
 • Resmi TOEFL sınav sonuç belgesi (PBT 550, IBT 80)
 • Pasaportundaki ilk sayfanın fotokopisi
 • Finansal belge (banka mektubu)

Üniversite Pre-College programlarından gelen kabul cevabından sonra, vize işlemleri ve uçak organizasyonu konularında yardımcı oluyoruz. Öğrencilerimizin yurtdışına gitmesinden programının tamamlanmasına kadar, her aşamada desteğimizi sürdürüyoruz.

Öğrencinin mutluluğu, bizim başarımızdır.

Okul Tabloları

 
   * Sizinle en kısa zamanda iletişime geçebilmemiz için lütfen telefon numaranızı yazınız.