yurtdışı eğitim
sağlık sigortası

Skip Navigation LinksAna Sayfa : Faydalı Bilgiler : Yurtdışı Sağlık Sigortası
  • YURTDIŞI SAĞLIK SİGORTASI

Yurtdışı Sağlık Sigortası

Yurtdışında herhangi bir eğitim programına katılmadan önce, düşüneceğiniz konulardan biri de kapsamlı bir sağlık sigortasıdır.

Gerek dil okullarına / yaz okullarına, gerekse Üniversitelere kayıt yaptırabilmeniz için, “yurtdışında” geçerli bir sağlık sigortanız olması gerekir. Eğer yoksa, Tepum English size bu konuda da yardımcı olur ve gideceğiniz ülkede, kalacağınız süre boyunca geçerli olacak sağlık sigortanızı yaptırır veya yaptırabilmeniz için seçenekleri sunar.

Sağlık sigortası olmadan, birçok ülke için vize başvurusunda da bulunamazsınız. Örneğin Schengen vizesi için, Schengen anlaşması kapsamında olan ülkelerde geçerli olacak, € 30.000 teminatı kapsayan bir sigortanızın bulunması gerekir.

Yurtdışına eğitim programına aileniz / eşiniz ile birlikte gidecekseniz, tüm aile fertlerinin de kapsamlı bir sağlık sigortası yaptırmaları gerekir veya, bir aile planı alarak yurtdışında kalacağınız süre içinde her bir aile ferdinin sağlığı güvence altına alınabilir.
Alacağınız sağlık sigortasını ve seçtiğiniz planı iyice inceleyin, nelerin kapsam içinde, nelerin kapsam dışında olacağı hakkında bilgi sahibi olun. Alacağınız sigortanın en az $ 25.000’lık bir teminatı içerdiğinden emin olun.

Bu konu bir gereklilik olduğu kadar, aslında yurtdışına eğitime gidecek kişiler için çok da önemlidir. Ne zaman ne olacağı önceden bilinemez ve böyle bir sağlık sigortası ile kendinizin veya çocuğunuzun / ailenizin sağlığını güvence altına alabilirsiniz.

Faydalı Linkler :
HTH WORLWIDE Insurance Services : www.hthworldwide.com

 
   * Sizinle en kısa zamanda iletişime geçebilmemiz için lütfen telefon numaranızı yazınız.