yurtiçi ve yurtdışı
eğitim danışmanlığı

Skip Navigation LinksAna Sayfa : Duyuru Detayı
  • ÇOCUKLAR İÇİN UNUTULMAZ BİR DENEYİM: YURTDIŞI YAZ OKULLARI ve YAZ KAMPLARI

ÇOCUKLAR İÇİN UNUTULMAZ BİR DENEYİM: 
YURTDIŞI YAZ OKULLARI ve YAZ KAMPLARI

ÇOCUĞUNUZU GELECEĞE HAZIRLAYIN ONA YENİ BİR VİZYON YARATIN

Yaz tatillerinde yurtdışında yaz okulları ve yaz kamplarına katılan çocuklara farklı dünyaların kapıları açılmaktadır.

İngiltere, A.B.D., Kanada, Malta, İsviçre, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya’daki yaz okulları ve kamplarından birine katılan çocuklar ve gençler hem yabancı dillerini geliştiriyorlar hem de farklı ülkelerinden gelen yaşıtları ile sosyal sportif ve kültürel aktivitelerle dolu, unutulmaz bir yaz tatili geçiriyorlar. Çocukların ve gençlerin psikolojik ve sosyal gelişiminde de çok önemli bir rol oynayan bu yaz okulları, ileriki yaşlarda özgüveni gelişmiş ve donanımlı bireyler olmalarında büyük katkıda bulunuyor.

Okulların kapandığı yaz tatili dönemlerinde, anne ve babalar çocuklarının boş zamanlarını, hem dinlenip eğlenebilecekleri hem de gelecekleri için faydalı olabilecek bir şekilde özellikle yabancı dillerini ilerletmeleri için planlar yaparlar. Yurtdışı yaz okulları, çocuğun gelişimi açısından çok yönlü katkısıyla anne ve babaların ilk sıradaki tercihlerindendir. Çocukların, yurtdışındaki yaz okullarında geçirecekleri süre, yabancı dillerini geliştirmenin yanı sıra, başka ülkelerden arkadaşlar edinerek hayata bakış açılarını zenginleştirmelerini de sağlayacaktır.

Yurtdışındaki yaz okulları ve yaz kampları, öğrencilerin yabancı dil seviyelerini geliştiren derslerin yanısıra, sosyal, kültürel ve sportif aktiviteleri de içerir. Bu aktiviteler sırasında da çocuklar ve gençler yabancı dillerini ders dışı bir ortamda kullanarak, farkında olmadan konuşma dilinde büyük bir ilerleme kaydederler. 8-17 yaş arası çocuk ve gençlerin, güvenli bir ortamda 2 – 12 hafta arası değişebilen bir süre boyunca, farklı ülkelerden gelen öğrencilerle bir arada geçirecekleri bu dönem, kuşkusuz unutulmaz bir tecrübe olacaktır.

Yaz Okulları eğitim sisteminde, sabah saatlerinde haftada 15-20 saat yabancı dil eğitimi alan öğrenciler, edindikleri bu teorik bilgileri öğleden sonraları, çeşitli aktivite programlarında pratiğe dönüştürürler. Hafta sonlarında ise, bütün öğrencileri okulun düzenlediği tarihi ve turistik gezilere öğretmenleri ile birlikte katılırlar. Böylece öğrenciler bilgi, deneyim ve vizyon sahibi olurlar.

 
   * Sizinle en kısa zamanda iletişime geçebilmemiz için lütfen telefon numaranızı yazınız.